JAK SKUTECZNIE STRACIĆ KLIENTA…

with Brak komentarzy

….czyli nazewnictwo fachowe, a język potoczny.

Całymi dniami czytam o systemach CMS, o WordPress, Joomla itp. Wyszukuję wtyczki, płatne, darmowe, czytam z czym są kompatybilne, a co mogą wykrzaczyć…

Rozumiesz o czym mówię ?  No właśnie !!!

Wpadając w wir wydarzeń zawodowych, nieustannie podnosząc kwalifikacje pewne sprawy zaczynają być dla nas zbyt oczywiste. Zapomniałam, że jeszcze parę lat temu sama czytając taki tekst poprosiłabym o tłumacza, bo nie bardzo wiedziałabym o czym mowa. Do myślenia dał mi widok zdziwionych min moich słuchaczy, kiedy czasem opowiadam o postępach technologii, które ułatwiają życie osobom takim jak ja. 

Zaczęłam to sobie analizować, wyłapywać i zapisywać słowa, które mają prawo nie być przez wszystkich zrozumiałe. Okazało się, że jest tego dość sporo. I myślę, sobie, że nie ważne jak super masz zrobioną stronę, doświadczenie i umiejętności, jeśli potencjalny Klient nie rozumie co możesz mu zaoferować, w czym pomóc!!! 

Nie będę teraz pisać słownika, czy kopiować definicji, ale przytoczę kilka ułatwień.

Zdecydowany numer jeden to WordPress, czy też CMS – Drogi czytelniku, w dużym skrócie, dzięki systemowi CMS sam możesz edytować swoją stronę www, nie musisz dzwonić do informatyka za każdym razem kiedy chcesz coś dopisać lub podmienić zdjęcie. Ważne by zamawiając stronę poprosić by była właśnie tak zbudowana.

Newsletter – hurtowa wysyłka wiadomości drogą mailową. 

Digital – media cyfrowe, wszystko co związane z internetem.

SEO – (z angielskiego search engine optimization). SEO znaczy użyj słów, które prawdopodobnie padną szukając danej usługi/produktu.

Fanpage – to profil na Facebooku, Twój lub Twojej firmy.

Infografika – informacyjny obrazem, treść plus grafika, lub grafika wyrażająca przekaz. 

Prezentacja w PowerPoint – Twoja oferta może być przedstawiona na kolorowych slajdach z obrazkami, z ikonkami, zdjęciami, treścią. Nie musi to być szara kartka z cenami.

Brief – dokument (może być graficzny) zawierający zestaw informacji potrzebnych do przeprowadzenia projektu.

Ciąg dalszy na pewno nastąpi.

Zostaw komentarz